LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

Tego jeszcze nie było. Oferujemy unikalne systemy do zamykania naczyń. Zobacz sam i oceń wyjątkowość naszych sprzętów. Efekty są oszałamiające.

W naszej ofercie posiadamy bardzo zróżnicowany sprzęt do zamykania naczyń:

 • Laser ND:YAG GEMINI KTP
 • IPL Quantum SR

Dzięki tym innowacyjnym technologiom uzyskujemy niesamowite rezultaty w walce z rozszerzonymi naczyniami. Różnorodność sprzętu, jakim dysponujemy, pozwala indywidualnie dobrać technologię do rodzaju schorzenia. Wybierając dany sprzęt, bierzemy pod uwagę m.in. głębokość, na jakiej znajduje się naczynie, kolor skóry, rodzaj powierzchni oraz średnicę, kolor i rozległość naczyń.

 


WSKAZANIA DO ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA NACZYNEK:

niewielkie uszkodzenia naczyniowe

rozszerzone światło małych naczynek

trądzik różowaty

nadmierne czerwienienie

choroby żył nóg

Rozszerzone naczynia krwionośne to obecnie problem ponad 60% populacji.

Przyczyn tego może być wiele: niewłaściwa pielęgnacja, predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, zażywane leki i inne. Do klinicznych objawów powstawania tego zaburzenia w pierwszej kolejności zalicza się rumień, czyli zaczerwienienie. Początkowo zanika on, jednak z czasem ulega utrwaleniu, a w końcu zostaje na stałe.

 

Niektóre naczynka krwionośne okazują się zbyt delikatne, by wytrzymać ciśnienie krwi. Wtedy ulegają rozszerzeniu i stają się widoczne. W ten sposób powstaje siateczka trwałych, widocznych pajączków, które określa się mianem teleangiektazji. Pajączki najczęściej pojawiają sie na twarzy, szyi, nogach oraz dekolcie. Mają różne kolory – od jasnoczerwonych, przez bordowe, po ciemnofioletowe.

Oprócz teleangiektazji kolejnym często występującym problemem są naczyniaki (hemangioma). Rozszerzone naczynka prezentują się bardzo nieestetycznie, szczególnie jeśli problem dotyczy twarzy. Aby ograniczyć powstawanie nowych zmian, należy odpowiednio pielęgnować taką skórę. Skuteczną metodą usuwania tych już widocznych zmian jest laserowe zamykanie naczynek.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 4 ZABIEGACH

Studio Laser

Laser Gemini Nd:Yag KTP

to zaawansowany technologicznie system laserowy. Usuwa popękane naczynia o różnej średnicy nawet do 4mm, co daje nam szerokie spektrum działania. W technologii lasera Gemini zastosowano dwie długości fali tzn. 532nm oraz 1064nm. Dzięki temu oddziałuje on na różnego rodzaju naczynia umiejscowione na różnej głębokości i o różnym kolorze.

Laser wyposażony został w dodatkowy system chłodzenia głowicy, który zapewnia komfort podczas zabiegu i w większości przypadków jest bezbolesny oraz – co jest jego największym atutem – nie parzy skóry. Zabiegi mogą być wykonywane na większości typów skóry, nawet opalonej.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 3 ZABIEGACH

Studio Laser

IPL Quantum SR

Istotę laserowego zamykania naczynek (fotoregeneracji) w przypadku tego systemu stanowi zastosowanie intensywnego, niespójnego światła pulsującego (IPLTM) o niskiej fluencji, które pozwala na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Jest to metoda skuteczna zarówno podczas zamykania naczynek płytszych, jak i tych głębszych zmian obejmujących większą powierzchnię, np. żylaków, żył siateczkowatych czy też dużych skupisk pajączków.

IPL kieruje na zmienione chorobowo miejsce wiązkę światła o dokładnie określonych parametrach, dzięki czemu możliwe jest działanie w obrębie danej tkanki. Naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz pod wpływem działania energii świetlnej emitowanej z IPL, która zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). W ten sposób krew ścina się lub odparowuje. Jest to tak zwane kontrolowane oparzenie (fototermoliza selektywna). Zniszczone naczynie samoczynnie zostaje usunięte z organizmu.

Laserowe usuwanie poszerzonych naczynek krwionośnych wymaga od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń. Duże naczynia lub duża powierzchnia ich występowania skutkuje pojawieniem się siniaka, zaczerwienienia lub obrzęku, który znika w ciągu kilku godzin lub dni.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 3 ZABIEGACH

Studio Laser

Na korzyść wykonania zabiegu pacjenci zaliczają krótki czas rekonwalescencji, brak bólu, a także znaczną poprawę już po kilku zabiegach.

Dodatkowo są one niezwiązane z odparowaniem tkanki. Opracowana procedura powoduje satysfakcję pacjenta, pożądane rezultaty długofalowe oraz minimalizuje skutki uboczne.

PRZED ZABIEGIEM

Studio Laser

PO 4 ZABIEGACH

Studio Laser

Zobrazowanie działania IPL Quantum SR

Studio Laser
Studio Laser
Studio Laser

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z FILMEM NA TEMAT ZABIEGU LASEROWEGO ZAMYKANIA NACZYNEK:

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek:

 • ciąża
 • opalanie do miesiąca przed zabiegiem
 • stosowanie samoopalaczy
 • przyjmowanie ziół i leków światłouczulających (dziurawiec, nagietek)
 • przyjmowanie B-karotenu
 • stosowanie kremu z retinolem
 • bielactwo, cukrzyca
 • infekcja w miejscu, które ma być poddane zabiegowi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, aspiryny
 • problem z krzepliwością krwi oraz skłonności do blizn

Zalecenia po zabiegu laserowego zamykania naczynek:

 • Nie można wystawiać skóry na słońce lub korzystać z solarium przez miesiąc po zabiegu lub dłużej;
 • Należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, stosując wysokie filtry;
 • Nie można stosować na skórę środków wysuszających oraz drażniących przez kilka dni po zabiegu;
 • Zakaz przegrzewania skóry np. w saunie lub w gorącej kąpieli;
 • Nie należy wykonywać czynności podnoszących ciśnienie krwi oraz zwiększających ryzyko urazu;
 • Zaleca się używanie maści przyspieszających gojenie;
 • Bardzo ważne jest, by odpowiednio zadbać o pielęgnację skóry naczynkowej. Polecamy odpowiednie kosmetyki/kosmeceutyki, które zarazem wzmacniają oraz obkurczają naczynia krwionośne;
 • Wskazane jest uzupełnienie niedoborów witaminowych (B2, PP i C);
 • Należy unikać zimna oraz wilgoci;
 • Konieczne jest stosowanie kremów ochronnych w okresie jesienno-zimowym.