Wybierz wersję językową English

Nasze oddziały:

Warszawa Kakowskiego
ul. Kakowskiego 5
tel. (022) 810 04 94
kom. 604 252 652
kakowskiego@studiolaser.com.pl
Warszawa Jerozolimskie
Al. Jerozolimskie 31 lok. 21
tel. (022) 629 55 59
kom. 604 253 453
jerozolimskie@studiolaser.com.pl
Poznań
ul. Strzelecka 20/1
tel. (061) 853 47 08
kom. 604 262 562
poznan@studiolaser.com.pl
Częstochowa
ul. Waszyngtona 58 lok1
tel. (034) 367 15 93
kom. 604 261 661
czestochowa@studiolaser.com.pl
Warszawa Kakowskiego
ul. Kakowskiego 5
tel. (022) 810 04 94
kom. 604 252 652
kakowskiego@studiolaser.com.pl
Warszawa Jerozolimskie
Al. Jerozolimskie 31 lok. 21
tel. (022) 629 55 59
kom. 604 253 453
jerozolimskie@studiolaser.com.pl
Poznań
ul. Strzelecka 20/1
tel. (061) 853 47 08
kom. 604 262 562
poznan@studiolaser.com.pl
Częstochowa
ul. Waszyngtona 58 lok1
tel. (034) 367 15 93
kom. 604 261 661
czestochowa@studiolaser.com.pl

Laserowe zamykanie naczynek


Tego jeszcze nie było. Unikalne systemy do zamykania naczyń.
Zobacz sam i oceń wyjątkowość naszych sprzętów.
Efekty są oszałamiające

Inne filmy z tematyki usuwania naczynek: FILM 1 / FILM 2 / FILM 3 / FILM 4

W naszej ofercie posiadamy bardzo zróżnicowany sprzęt do zamykania naczyń. Są to:

 • Laser ND:YAG GEMINI KTP
 • IPL Jeisys CELLEC
 • IPL Quantum SR


Dzięki tym innowacyjnym technologiom uzyskujemy niesamowite rezultaty w walce z rozszerzonymi naczyniami. Różnorodność sprzętu jakim dysponujemy pozwala indywidualnie dobrać technologię do rodzaju schorzenia biorąc pod uwagę m.in. głębokość na jakiej znajduje się naczynie, kolor skóry, rodzaj powierzchni oraz średnica, kolor i rozległość naczyń.

Wskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek::

 • Niewielkie uszkodzenia naczyniowe
 • Rozszerzone światło małych naczynek
 • Trądzik różowaty
 • Nadmierne czerwienienie
 • Choroby żył nóg

 

Rozszerzone naczynia krwionośne to obecnie problem ponad 60% populacji. Przyczyn tego może być wiele: niewłaściwa pielęgnacja, predyspozycje genetyczne, czynniki zewnętrzne, zażywane leki i inne. Do klinicznych objawów powstawania tego zaburzenia w pierwszej kolejności zalicza się rumień, czyli zaczerwienienie. Początkowo on zanika, jednak z czasem ulega utrwaleniu, a w końcu zostaje na stałe. Niektóre naczynka krwionośne są zbyt delikatne, by wytrzymać ciśnienie krwi, a wtedy ulegają rozszerzeniu i stają się widoczne. W ten sposób powstaje siateczka trwałych, widocznych pajączków, które określa się mianem teleangiektazji. Obecność pajączków jest najczęstsza na twarzy, szyi, nogach oraz dekolcie. Mają różne kolory – od jasnoczerwonych, przez bordowe, po ciemnofioletowe. Oprócz teleangiektazji, kolejnym często występującym problemem są naczyniaki (hemangioma). Rozszerzone naczynka prezentują się bardzo nieestetycznie, szczególnie jeśli problem dotyczy twarzy. Aby ograniczyć powstawanie nowych zmian należy odpowiednio pielęgnować taką skórę. Skuteczną metodą usuwania tych już widocznych zmian jest laserowe zamykanie naczynek.

przed zabiegiem

po zabiegu

Przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek Laserowe zamykanie naczynek - po zabiegu

 

Laser Gemini Nd:Yag KTP to zaawansowany technologicznie system laserowy. Usuwa popękane naczynia o różnej średnicy nawet do 4mm, co daje nam szerokie spektrum działania. W technologii lasera Gemini zastosowano dwie długości fali tzn. 532nm oraz 1064nm. Dzięki temu oddziaływuje na różnego rodzaju naczynia, a co za tym idzie umiejscowione na różnej głębokości i o różnym kolorze. Laser ten jest wyposażony w dodatkowy system chłodzenia głowicy, który zapewnia komfort podczas zabiegu i w większości przypadków jest bezbolesny oraz co jest jego największym atutem - nie parzy skóry. Zabiegi mogą być wykonywane na większości typach skóry, nawet opalonych.

IPL Jeisys Cellec to najbardziej zaawansowane urządzenie IPL wykorzystujące technologie natrysku świetlnego, toningu komórek i terapii naczyniowej. Efektywne wykorzystanie krótkiego impulsu eliminuje skutki uboczne, występujące w starszej generacji urządzeń IPL. W przypadku likwidacji zmian pigmentowych IPL Cellec wykorzystuje mikrosekundowy czas trwania impulsu by bezpiecznie i skutecznie zlikwidować problem. Energia pochłaniana przez melaninę podgrzewa ją i niszczy, chroniąc przy tym od uszkodzeń termicznych (dzieki maksymalnie krótkim impulsom) okoliczne tkanki i naskórek. Dzięki wbudowanemu sterownikowi temperatury IPL Jeisys Cellec umożliwia bezpieczne i efektywne zabiegi. 

IPL Quantum SR -  Istotą laserowego zamykania naczynek (fotoregeneracji)w przypadku tego systemu jest zastosowanie intensywnego, niespójnego światła pulsującego (IPLTM) o niskiej fluencji, które pozwala na odnowę skóry bez odparowania tkanki. Jest to metoda skuteczna zarówno podczas zamykania naczynek płytszych, jak i tych głębszych zmian obejmujących większą powierzchnię, np. żylaków, żył siateczkowatych, czy też dużych skupisk pajączków. IPL kieruje na zmienione chorobowo miejsce wiązkę światła o dokładnie określonych parametrach, dzięki czemu możliwe jest działanie w obrębie danej tkanki. Naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz pod wpływem działania energii świetlnej emitowanej z IPL, która zostaje pochłonięta przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). W ten sposób krew ścina się lub odparowuje. Jest to tak zwane kontrolowane oparzenie (fototermoliza selektywna). Zniszczone naczynie samoczynnie usuwane jest z organizmu.

Laserowe usuwanie poszerzonych naczynek krwionośnych wymaga od 1 do 3 zabiegów rozłożonych w czasie kilku miesięcy. Jest to uzależnione od ilości, koloru, średnicy oraz głębokości położenia naczyń. Duże naczynia lub duża powierzchnia ich występowania skutkuje pojawieniem się siniaka, zaczerwienienia lub obrzęku, który znika w ciągu kilku godzin lub dni.

przed zabiegiem

po zabiegu

 

Na korzyść wykonania zabiegu pacjenci zaliczają krótki czas rekonwalescencji, brak bólu, a także znaczną poprawę po kilku seriach zabiegów laserowego zamykania naczynek. Dodatkowo są one niezwiązane z odparowaniem tkanki. Opracowana procedura powoduje satysfakcję pacjenta, pożądane rezultaty długofalowe oraz minimalizuje skutki uboczne.

 

przed zabiegiem

po zabiegu

 

Zobrazowanie działania IPL Quantum SR

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek:

 • ciąża,
 • opalanie do miesiąca przed zabiegiem,
 • stosowanie samoopalaczy,
 • zioła i leki światłouczulające (dziurawiec, nagietek),
 • B-karoten;
 • kremy z retinolem;
 • bielactwo, cukrzyca,
 • infekcja w miejscu, które ma być poddane zabiegowi,
 • leki przeciwzakrzepowe, aspiryna,
 • problem z krzepliwością krwi oraz skłonności do blizn.

 

Po zabiegu nie należy:

 • wystawiać skóry na słońce lub korzystać z solarium przez miesiąc po zabiegu lub dłużej. Trzeba chronić skórę przed promieniami słonecznymi stosując wysokie filtry.
 • stosować na skórę środków wysuszających oraz drażniących przez kilka dni po zabiegu.
 • przegrzewania skóry np. w saunie, czy w gorącej kąpieli.
 • wykonywać czynności podnoszących ciśnienie krwi oraz zwiększających ryzyko urazu.
 • zaleca się używanie maści przyspieszających gojenie.
 • bardzo ważne jest, by odpowiednio zadbać o pielęgnację skóry naczynkowej. W tym celu polecamy odpowiednie kosmetyki/kosmeceutyki, które zarazem wzmacniają oraz obkurczają naczynia krwionośne. Wskazane jest również uzupełnienie niedoborów witaminowych (B2, PP i C), a także unikanie zimna oraz wilgoci. Konieczne jest stosowanie kremów ochronnych w okresie jesienno-zimowym.

Copyright © 2014 Studio Laser. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie SeeNet